Ziołowe SPA. Jak zorganizować je w domu?

Herbarium, zielnik, ziołowe spa. Kto by nie chciał mieć choć na chwilę takiego miejsca w swoim domu? Jest na to sposób. Wystarczy mieć w domu wannę. Reszta to już tylko banał w przygotowaniu.

Ziołowe spa to miejsce, gdzie łączy się uzdrawiająca moc wody z odpowiednio dobranymi do indywidualnych potrzeb ziołami. Większości z nas wydaje się, że takie miejsca powstają wyłącznie przy hotelach, czy agroturystyce. Nic bardziej mylnego. Możemy je stworzyć w zaciszu domowym, a nawet poprosić domowników do jego organizacji.

Co najważniejsze gwarantujemy wam, że nie opróżnicie swojego portfela. Taki relaks w domowym zaciszu będziecie mogli organizować sobie nawet co kilka dni. Natomiast w jakiej atmosferze będzie się to odbywało należy już do waszej inwencji twórczej. Chociażby to, czy pojawią się świece, muzyka, a nawet zapach, jest w waszych rękach.

Tu chodzi głównie o to, by stworzyć holistyczne, będące w połączeniu, zabiegi SPA dla zdrowia ciała i ducha.

Dodajmy, że w takim domowym spa możemy leczyć bezsenność, hemoroidy, reumatyzm, a nawet wspomagać odchudzanie.

Ziołowe spa można zorganizować w domowej łazience (fot. canva.com)
Ziołowe spa można zorganizować w domowej łazience (fot. canva.com)

Ziołowe SPA w domu. Jak przygotować?

By przygotować wyjątkowe spa z ziół musimy mieć przede wszystkim w domu wannę. Główne zabiegi to właśnie kąpiele w naparach, czy odwarach. Zazwyczaj przygotowanie takiej kąpieli polega na zagotowaniu 3 litrów wody w garnku i wrzuceniu do niego torebki pełnej ziół. Mogą to być zioła wcześniej zebrane z łąki zamknięte w saszetce. Można wybrać też gotowe mieszanki, jak poniżej – możesz też zajrzeć do naszego sklepu, by wybrać zioła do kąpieli odpowiednie dla siebie.

Gdy zioła się zaparzą (3-10 minut) można zacząć nalewać wodę do wanny z ciepłą wodą. Pozostaje wtedy już tylko przelać zawartość garnka wraz z saszetką ziół do wody w wannie. Wtedy możemy zanurzyć się w naszych ziołach. Zapach a także miękka woda po rozpuszczeniu wywaru gwarantuje nam niebywałą ulgę. W ziołach kąpiemy się do 30 minut.

Całość przypomina nieco parzenie herbaty tylko na nieco większą skalę. Jest niebywale proste.

Contact Us